Deklaracja dostępności
Przedszkole Publiczne nr 61 w Opolu "Wesoła Gromadka" zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Serwis internetowy Przedszkola Publicznego nr 61 w Opolu "Wesoła Gromadka".
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2021-07-05.
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2021-09-07.
Data aktualizacji oświadczenia: 2024-02-02.
Metoda przygotowania oświadczenia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe:
Strona internetowa posiada specjalnie przygotowaną wersję pod adresem internetowym http://pp61.opoleprzedszkole.pl/?wcag=black-yellow , spełniającą wymagania dostępności. Specjalna wersja strony obsługuje następujące skróty klawiszowe:
- TAB - przejście do kolejnego elementu
- SHIFT + TAB - przejście do poprzedniego elementu
- ESC - anulowanie podpowiedzi
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: Katarzyna Radlak, dyrektor.pp61@opoleprzedszkole.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48774691154. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:
Dane teleadresowe podmiotu publicznego:
45-920
Opole,
ul. Krzanowicka
1 a
Tel.: +48774691154
E-mail:
Dostępność architektoniczna
Budynek
Siedziba główna Przedszkola Publiczne nr 61 „Wesoła Gromadka” w Opolu znajduje się w budynku przy ulicy Krzanowickiej 1, oddział przedszkola mieści się przy ul. Świerkli 4. Drzwi przedszkola są zamknięte w godzinach pobytu dzieci w przedszkolu. Przy drzwiach znajduje się dzwonek, pozwalający przywołać pracownika PP61. Budynek jest częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Sekretariat
Sekretariat Przedszkola Publicznego nr 61 „Wesoła Gromadka’ w Opolu znajduje się przy ul. Krzanowickiej 1, na pierwszym piętrze budynku w prawym skrzydle korytarza.
Pomieszczenia budynku głównego
- Drzwi wejściowe do przedszkola są przeszklone, nie są automatycznie rozsuwane.
- Po lewej stronie przedsionka znajdują się schody prowadzące do szatni dzieci oraz pomieszczeń służbowych i toalety pracowników.
- W przedsionku znajdują się oszklone drzwi prowadzące do głównego korytarza przedszkola.
- Na parterze znajdują się dwie sale zabaw , jadalnia, pomieszczenie kuchenne łazienka dla dzieci oraz toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
- Na pierwszym piętrze znajdują się dwie sale zabaw , sekretariat, łazienka dla dzieci oraz toaleta dla pracowników.
- Na drugim piętrze znajduje się jedna sala zabaw z toaletami dla dzieci, gabinet do zajęć indywidualnych z dziećmi oraz pomieszczenia gospodarcze.
- Brak opisów pomieszczeń alfabetem Braille’a. Brak windy.
- Budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych umieszczony przy dodatkowym wejściu od strony podwórka. Brak systemu przyzywowego.
Pomieszczenia sanitarne
- Toaleta dostępna i dostosowana dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku.
- Toaleta oznakowana jest standardowo, posiada przestrzeń manewrową oraz przestrzeń do transferu bocznego.
- Brak systemu przyzywowego.
Miejsca parkingowe
- Brak miejsc parkingowych. Najbliższy parking znajduje się ok. 50 m od budynku.
Dostosowania
- Budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych umieszczony przy dodatkowym wejściu od strony podwórka.
- Brak systemu przyzywowego.
- Informacje głosowe, pętle indukcyjne, – niedostępne.
- Posadzki antypoślizgowe – niedostępne.
- Oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących – niedostępne.
Dojazd
Budynek główny znajduje się przy ul. Krzanowickiej 1. Przejście dla pieszych od strony kościoła i przystanku autobusowego (ok. 100m) nie posiada sygnalizacji dźwiękowej. Na trasie dojścia do budynku znajdują się przeszkody tj. ogrodzenie z bramką wejściową.
Dojazd możliwy jest samochodem osobowym z opcją skorzystania z parkingu ok. 50m od przedszkola , brak wyznaczonego miejsca dla osób z niepełnosprawnością.
Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości 50 m: linia 10, 21.
Obsługa osób słabosłyszących
Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta.
Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku
W przypadku niemożności dotarcia interesanta do przedszkola istnieje możliwość zejścia pracownika na parter i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Brak dostępności tłumacza języka migowego.